wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Nagrzewnice
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Kontakt
 • MARAX R. Raj Sp.Jawna
 • NIP: 678-00-58-684

 • E-mail:sklep@marax.pl
 • TelefonDział Grzewczy/Klimatyzacja+48 609 564 760
  Elektroniczne deski myjące+48 533 336 136
  Części zamienne: +48 605 316 665
 • Godziny działania sklepuPon. - Pt. 10.00 - 15.00
Reklama
 • Klimatyzaotry przenośne
CENNIKI
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Nagrzewnice

Data dodania: 18-12-2009
nagrzewnice Kraków, nagrzewnice gazowe, nagrzewnice olejowe, nagrzewnice na paliwa stałeNagrzewnice to urządzenie, którego celem jest nagrzanie powietrza w pomieszczeniu lub swoim otoczeniu, ponieważ nagrzewnic można także używać na wolnym powietrzu. Wśród nagrzewnic możemy wyróżnić nagrzewnice elektryczne, nagrzewnice gazowe, nagrzewnice wodne, nagrzewnice olejowe oraz nagrzewnice na paliwa stałe. Ale z kolei inny podział nagrzewnic, jakie można by przeprowadzić to nagrzewnice do stosowania wyłącznie w niewielkich pomieszczeniach, takich jak dom lub biuro, nagrzewnice samochodowe oraz nagrzewnice do wykorzystania przemysłowego, do ogrzewania hal magazynowych albo inaczej nagrzewnice, które stosowane są w trakcie danego procesu produkcyjnego. Takie nagrzewnice mogą być nawet wmontowane w dana maszynę. Poniżej omówiono niektóre konkretne typy nagrzewnic.

Tym, co wyróżnia nagrzewnice elektryczne jest oczywiście sposób, w jaki te nagrzewnice są zasilane. Jak sama nazwa wskazuje nagrzewnice te otrzymują energię z sieci elektrycznej lub z akumulatora. Wśród nagrzewnic elektrycznych mamy urządzenia stacjonarne, na stałe wmontowane w danym pomieszczeniu. Mogą to być na przykład nagrzewnice wiszące. Ale nagrzewnice mogą mieć także domontowany wózek, aby można je było łatwo przemieszczać. Są to wtedy nagrzewnice elektryczne mobilne.

Nagrzewnice master KrakówNagrzewnice wodne działają dzięki wymiennikowi wodnemu. Ciepło uzyskiwane jest w nagrzewnicach tego typu z płynącej przez wymiennik cieczy. Tym wymiennikiem w przypadku nagrzewnic wodnych jest wymiennik aluminiowy, przepływa przez niego gorąca woda. Następnie energia cieplna przekazana zostaje przez lamele i powietrze uzyskuje podwyższoną temperaturę. Nagrzewnice olejowe to takie, w których źródłem ciepła jest z reguły olej opałowy, który wtryskiwany poprzez dyszę paliwową do komory spalania podgrzewa przepływające przez nagrzewnicę powietrze. Nagrzewnice olejowe wymiennikowe posiadają wymiennik, czyli paliwo spalane jest w zamkniętej komorze spalania, a powietrze jest ogrzewane poprzez wymiennik ciepła. Nagrzewnice olejowe bezwymiennikowe nie posiadają wymiennika i powietrze przepływające przez nagrzewnicę ogrzewane jest bezpośrednio przez płomień z spalanego paliwa. Różnica jest zasadnicza: nagrzewnice wymiennikowe posiadają zamkniętą komorę spalania i odprowadzenie spalin na zewnętrz, przez co spaliny są odseparowane od ogrzewanego powietrza, a w nagrzewnicach bezwymiennikowych podgrzewane paliwo łączy się ze spalinami. Nagrzewnice gazowe mają identyczną zasadę działania jak olejowe lecz czynnikiem cieplnym jest gaz zamiast oleju.

Ostatnią grupą nagrzewnic, która zostanie tu omówiona to nagrzewnice zasilane paliwem różnego rodzaju i przez to wydzielające spaliny. Paliwem nagrzewnic gazowych jest gaz ziemny lub LPG. Z kolei nagrzewnice olejowe zasilane są ropą, mazutem lub olejem opalowym. Istnieją także nagrzewnice powietrza na paliwa stałe, takie jak węgiel, koks, drewno czy pelet. Jak już wspomniano charakterystyczną cechą nagrzewnic pracujących z tego typu paliwem jest generowanie spalin, co ogranicza ich zastosowanie w pomieszczeniach, których nie można odpowiednio dobrze przewietrzyć.

altZobacz naszą ofertę na nagrzewnice elektryczne firmy MASTER. Najlepsze do pomieszczeń sklepowych. Używane w domach i piwnicach.Można transportować powietrze nawet na odległość 15 m! Niezastąpione w stolarniach i magazynach klejów oraz warsztatach samochodowych. Powszechnie używane przez: malarzy, tynkarzy, posadzkarzy, kafelkarzyoraz instalatorów urządzeń sanitarnych. Zobacz ceny nagrzewnic elektrycznych.

Nagrzewnice gazowe master KrakówNagrzewnice gazowe firmy MASTER. Zobacz naszą ofertę na ekonomiczne i mocne nagrzewnice gazowe. Marax.pl jako jeden z największych dealerów MASTER-a w Polsce zapraszamy do skorzystania naszej bardzo atrakcyjnej oferty cenowej. Przenośne nagrzewnice powietrza . Nagrzewnice serii BLP zapewniają natychmiastowe ogrzewanie wszędzie tam, gdzie potrzebujesz tego najbardziej.

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności

Producenci

 • ALFA-THERM
 • Elterm
 • FINE KOREA
 • Firman
 • KERONA
 • NanoHeat
 • Ravanson
 • Tiger King
 • Ulrich
 • XARAM Energy
 • Xime

Metody płatności

alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu