wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Najnowocześniejsze dwufunkcyjne kotły C.O. olejowe ULRICH seria NHC o mocy 25kW, 30 kW oraz 41 kW.
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Kontakt
 • MARAX Import-Export
  NIP: 678-00-58-684

 • E-mail:sklep@marax.pl
 • TelefonDział Grzewczy:+48 605 044 299
  Elektroniczne bidety:+48 533 336 136
  Części zamienne: +48 607 807 886
 • Godziny działania sklepuPon. - Pt. 10.00 - 14.00
Reklama
 • Reklama

Najnowocześniejsze dwufunkcyjne kotły C.O. olejowe ULRICH seria NHC o mocy 25kW, 30 kW oraz 41 kW.

Data dodania: 17-05-2020

Najnowocześniejsze dwufunkcyjne kotły C.O. olejowe ULRICH seria NHC o mocy 25kW, 30 kW oraz 41 kW.

 

alt

Przygotowując się do budowy domu czy też jego modernizacji zastanawiamy się nad dostarczeniem do niego ciepła: nad jego ogrzaniem oraz ogrzewaniem wody użytkowej. Możemy użyć do ogrzewania domu elektryczne maty grzewcze na podłogę lub pompę ciepła czy też kocioł centralnego ogrzewania.

Na rynku jest wiele urządzeń grzewczych i każde zródło ma swoich zwolenników i przeciwników bo mamy pompy ciepła powietrze-woda, powietrze – powietrze, mamy kotły jednofunkcyjne z zasobnikami ciepłej wody oraz kotły dwufunkcyjne gazowe, mamy kotły na prąd elektryczny co w dobie coraz powszechniejszej fotowoltaiki musi być równiez brane pod uwagę. Jednak te zródła ciepła mają też i wady: pompy ciepła są szalenie drogie i biarąc pod uwagę koszt urządzeń i jednak niemałe zużycie prądu to ich opłacalność jest co najmniej zastanawiająca. To samo z kotłami elektrycznymi bo mimo, że sam kocioł CO jest tani to jednak bez kosztownej instalacji fotowoltaicznej zasadność tego typu ogrzewania jest pod dużym znakiem zapytania o ekonomikę. Idealnym wydaje się być ogrzewanie gazem ziemnym bo i kocioł CO jest tani to jeszcze sam gaz mimo różnych informacji straszących nas o zakręceniu kurka jest mocno przesadzony i gaz jest tani.

alt
Kocioł CO olejowy ULRICH serii NHC jest kotłem dwufunkcyjnym

Co jednak zrobić, gdy nie mamy gazu ziemnego i kilkudziesięciu tysięcy złotych na pompę ciepła i na fotowoltaikę? Zresztą po co wydawać kilkadziesiąt tysięcy złotych żeby później martwic sie przez 10 czy 15 lat czy taka inwestycja miała sens ? Co zrobić gdy mieszkamy w górach, na Podlasiu, Warmii czy Mazurach w miejscowościach, gdzie nie ma gazu ziemnego? Jakie źródło grzewcze jest dobre, gdy jest to nasz drugi dom i nie mieszkamy tam stale?

alt

Schemat kotła olejowego ULRICH serii NHC z wymiennikiem ze stali nierdzewnej:
1-sterownik główny,
2 - palnik,
3 - wymiennik ze stali nierdzewnej,
4 - pompa główna
5 - pompa wspomagająca,
6 - układ neutralizujący

 

Może kocioł gazowy na propan LPG? Sam kocioł jest tani ale szpecący zbiornik gazu, duży teren pod instalację oraz dość wysoka cena gazu LPG każe nam się zastanowić nad sensownością takiego ogrzewania. A może kocioł na olej? No ale "na pierwszy rzut okaz" to kotły olejowe są drogie a i skąd wziąć olej opałowy?

Nasz kocioł musi być nowoczesny, użyteczny oraz komfortowy. Nowoczesny to znaczy ma być oszczędny w eksploatacji, ma niewiele zanieczyszczać nasze środowisko i być łatwo sterowalny, użyteczny to znaczy mieć funkcję ceipłej wody użytkowej oraz funkcję ogrzewania domu a komfortowy bo ma być bezawaryjny i łatwy w obsłudze.

Patrząc dokładnej na to co jest na rynku zauważymy... rewelacyjny, kosmicznej technologi, kondensacyjny i dwufunkcyjny kocioł centralnego ogrzewania ULRICH serii NHC 25B o mocy 25kW, ULRICH NHC 30B o mocy 30 kW oraz ULRICH NHC 41 o mocy 41 kW.
Kotły ULRICH serii NHC sa następami świetnych, wręcz legendarnych bo praktycznie bezawaryjnych kotłów olejowych serii Wertich i Ederlich, które królowały w swojej klasie w kotłowniach w Polsce kilkanaście lat temu.

Kotły ULRICH modele NHC są praktycznie bezawaryjne, wykonane w koreańskich zakładach NAVIEN prawie w całości przez linię produkcyjną sterowaną robotami, poza tym są po prostu ... tanie.

Poznaj firmę NAVIEN Technology...>>>

Firmy koreańskie od wielu lat nas zaskakują niską ceną produktów i ich niesamowitym zaawansowaniem technologicznym, po prostu wyprzedzaja konkurencję. Robi to Samsung, LG, KIA, Hiundai, Fine Korea, XARAM Energy, NanoHeat oraz robi to lider w produkcji kotłów NAVIEN, którego partnerem handlowym jest ULRICH.

Zobacz film z hali produkcyjnej NAVIEN – tak jest produkowany Twók kocioł CO:...>>>

Kotły Ulrich seria NHC  są to kotły kondensacyjne o sprawności cieplnej przy kondensacji (odzysku ciepła ze skraplanej pary wodnej) dochodzącej do 101 %, mają wykonany ze stali nierdzewnej INOX wymiennik ciepła, są bardzo proste i intuicyjne w sterowaniu.

alt

Na kotle jest prosty panel z regulatorem OBC-100 (KDC-106M), na którym nastawiamy tylko temperaturę wody.

alt


Za resztę odpowiada intuicyjny termostat pokojowy NR-15S.

alt

Dane techniczne kotłów ULRICH seria NHC:


alt

Musimy sie jednak zastanowić ile nas będzie kosztowała taka kotłownia? Weźmy koszty kotłowni CO na bazie najtańszego modelu ULRICH NHC 25B.

Ceny kotłowni na bazie kotła olejowego ULRICH NHC 25B:

 1. kocioł CO dwufunkcyjny kondensacyjny na olej ULRICH NHC 25B - 6900 zł netto/ 8487 zł

 2. termostat pokojowy NR-15S – 320 zł netto / 393,60 zł

 3. czujnik przepływu c.w.u – 69,00 zł netto / 84,87 zł

 4. system spalinowy 1 m – 780 zł netto / 959,40 zł

 5. transport - promocja! w cenie

 6. zbiornik oleju* (używane od 700 zł a nowe od ok. 3000 zł brutto)
   

  Razem: 9924,87 zł brutto z 23% VAT(*cena bez zbiornika oleju)

Czyli nasza kotłownia zmieści się w cenie brutto poniżej 10 tys.. zł a jeszcze możemy sobie te koszty odliczyć czy to przy zeznaniu rocznym lub jako koszt firmy. No dobrze, ale ile kosztuje nas olej opałowy? W całym kraju cena oleju opałowego jest różna ale średnie ceny możemy sprawdzić tutaj:

https://www.cdc24.pl/srednie-ceny-detaliczne

Analizując to przy ciągłym ogrzewaniu domu lub firmy w sezonie zimowym wyjdzie to drożej niż ogrzewanie gazem ziemnym ale znacznie taniej niż ogrzewanie prądem (bez wcześniejszej drogiej inwestycji w instalację fotowoltaiczną). Biorąc pod uwagę jednak sporadyczność przebywania w takim miejscu (drugi dom), niskie nakłady inwestycyjne, szybkość nagrzania pomieszczeń, małą przestrzeń w kotłowni i bezpieczeństwo to jest to rozwiązanie najlepsze.

Rozwijając temat kotłowni to musimy pamiętać o rozdziale ciepła z kotła CO na grzejniki CO lub ogrzewanie podłogowe czy też ogrzewanie warsztatu, kościoła czy innej hali nagrzewnicą wodną (nagrzewnice wodne Sonniger). Całą instalację możemy zalać glikolem co jest niezbędny, gdy instalacja jest sporadycznie używana jako np. drugi dom. To są dodatkowe koszty ale jest to tak indywidualna sprawa, że oszacować kosztów nawet w przybliżeniu nie możemy.

Kotły olejowe kondensacyjne ILRICH seria NHC to nowa jakość w ogrzewaniu. Dostarczamy kotły nawet do 2 dni na budowę. Pamiętaj, do instalacji kotłowni olejowej nie potrzeba żadnych zezwoleń! Poczytaj:...>>>).

Zobacz serię kotłów olejowych ULRICH seria NHC w MARAX Import-Export:
alt


Wszystkie kotły ULRICH serii NHC zobaczysz tutaj:

https://www.marax.pl/kotly-co-olejowe-c-1_200_123.html
 

 

 


 

 

 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności

Producenci

 • ALFA-THERM
 • Elterm
 • FINE KOREA
 • Firman
 • KERONA
 • Ravanson
 • Tiger King
 • Ulrich
 • XARAM Energy
 • Xime

Metody płatności

alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl