wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Pompy ciepła Ulrich HITPump WASSER HPW. Opłacalna inwestycja
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Kontakt
 • MARAX R. Raj Sp.Jawna
 • NIP: 678-00-58-684

 • E-mail:sklep@marax.pl
 • TelefonDział Grzewczy/Klimatyzacja+48 609 564 760
  Elektroniczne deski myjące+48 533 336 136
  Części zamienne: +48 605 316 665
 • Godziny działania sklepuPon. - Pt. 10.00 - 15.00
Reklama
 • Klimatyzaotry przenośne
CENNIKI
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Pompy ciepła Ulrich HITPump WASSER HPW. Opłacalna inwestycja

Data dodania: 05-04-2013

Pompy ciepła Ulrich HITPump WASSER HPW. Opłacalna inwestycja


Co to takiego „pompa ciepła”?


pompa powietrza woda-powietrze

Działanie pompy ciepła powietrze-wodaPompy ciepła to urządzenia wykorzystujące, w zależności od rodzaju, energię zgromadzoną w ziemi, wodach gruntowych lub powietrzu. Czynnik roboczy odbiera ciepło ze środowiska naturalnego, a następnie za pomocą sprężarki pompy ciepła doprowadzony zostaje do temperatury właściwej dla celów ogrzewania.
Pompy ciepła mogą być wykorzystane do centralnego ogrzewania lub do wytwarzania ciepłej wody użytkowej, lub też pełnić te dwie funkcje.
Pompa ciepła jest urządzeniem działającym na tej samej zasadzie, jak lodówka czy klimatyzator. Jej celem nie jest jednak odebranie ciepła od przedmiotów przechowywanych w lodówce ale dostarczenie ciepła, czyli to, co lodówka robi na wymienniku umieszczonym z tyłu obudowy. Zadaniem pompy ciepła jest „wyciągnięcie” ciepła z miejsca, w którym zamontowany jest „zimny” wymiennik ciepła (fachowo określa się to mianem dolnego źródła pompy ciepła), przy niskiej temperaturze, a następnie jego przekazanie („przepompowanie”) w wyższej temperaturze na „gorącym” wymienniku (jest to górne źródło pompy ciepła).

W zależności od tego, skąd pobierane jest ciepło i jak jest oddawane, wyróżniamy m.in. pompy ciepła:
powietrze-powietrze (ogrzewają powietrze w pokoju, odbierając ciepła od powietrza atmosferycznego za ścianą)
powietrze-woda (chłodzą powietrze, ogrzewają wodę w instalacji ogrzewczej lub ciepłą wodę użytkową)
glikol-woda (ciepło jest odbierane przez ciecz niezamarzającą, zaś oddawane jest do wody krążącej w instalacji ogrzewczej)
woda-woda (jak powyżej, przy czym ciepło odbierane jest nie od glikolu krążącego w wymienniku ciepła, tylko bezpośrednio z wody czerpanej ze studni, rzeki lub stawu).


Czy pompa ciepła się opłaca?Pompa ciepła to alternatywa dla ogrzewania elektrycznego. W porównaniu do zwykłego ogrzewania elektrycznego (piece elektryczne, piece akumulacyjne, grzejniki elektryczne) jest znacznie bardziej oszczędna. Prąd elektryczny niezbędny do pracy sprężarki stanowi tylko niewielką część potrzebnej energii.  Pompa ciepła zużywając jedną jednostkę energii elektrycznej dostarcza do pomieszczeń 2-5 jednostek ciepła. Pompy ciepła są przyjazne dla środowiska, wyróżniają się niskimi kosztami eksploatacji i konserwacji oraz prawie zupełną bezobsługowością. Jest to ponadto najbezpieczniejsza forma ogrzewania, ponieważ pompy ciepła nie wytwarzają ognia ani dymu oraz nie stwarzają zagrożenia wycieku paliwa.

alt
 

Pompy ciepła Ulrich HITPump WASSER HPW


 

 

Pompa ciepła ulrich hpw 3.0

Pompa ciepła Ulrich Hit Pump Wasser powietrze/woda wykorzystuje energię cieplną zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym do ogrzewania ciepłej wody użytkowej.
Zestawy pompy ciepła HITPump WASSER to w zasadzie pełne komplety potrzebnych elementów umożliwiające szybki i łatwy ich montaż. Pompa ciepła do c.w.u. HITPump WASSER przeznaczona jest do współpracy z istniejącym, drugim źródłem ciepła (np. kotłem), może być podłączona do istniejącego podgrzewacza lub zasobnika ciepłej wody każdego typu (niekoniecznie z wężownicą). Zestaw pompy ciepła do c.w.u. z podgrzewaczem HITPump WASSER HPW .../300-2 posiada już podgrzewacz ciepłej wody oraz grzałkę elektryczną jako drugie źródło ciepła. Również ten zestaw może współpracować z innymi źródłami ciepła, takimi jak: kotły olejowe, kotły na paliwa stałe, kotły gazowe, zestawy solarne itp. Pompy ciepła HITPump WASSER to najnowsza generacja pomp ciepła typu powietrze-woda. Dopracowana konstrukcja oraz staranne wykonanie pomp ciepła HITPump WASSER gwarantują efektywną pracę oraz pełne bezpieczeństwo urządzenia nawet w niskich temperaturach powietrza zewnętrznego. Jednostka główna pompy ciepła HITPump WASSER przystosowana jest do montażu na zewnątrz budynku. Doskonała izolacja wewnętrznych elementów pompy ciepła chroni ją przed niskimi temperaturami. Rury elastyczne ze stali kwasoodpornej wychodzące z pompy ciepła posiadają aż podwójna izolację termiczną, chroniącą płynąca w obiegu wodę przed zamarznięciem. Dodatkowo wszelkie odgłosy jej pracy (działania kompresora, wentylatora) nie docierają do pomieszczeń wewnątrz budynku. Niezależnie od tego, dzięki dopracowanej konstrukcji oraz starannemu wygłuszeniu samej pompy jej praca jest niezwykle cicha. Wewnętrzna, inteligentna automatyka pompy ciepła HITPump WASSER posiada wbudowaną funkcję sterowania drugim (szczytowym) źródłem ciepła praktycznie każdego rodzaju (kocioł gazowy, olejowy, na paliwa stałe, grzałka elektryczna itp.).ZASADA DZIAŁANIA POMPY CIEPŁA Ulrich Hit Pump Wasser


 

alt

 

O FIRMIE ULRICH

Zibro - klimatyzatory KrakówFirma Ulrich specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych, technologicznie zaawansowanych urządzeń i systemów grzewczych pozwalających obniżać koszty ogrzewania, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa cieplnego przez wiele lat. W Polsce firma działa od początku lat 90-tych i jest jednym z czołowych dostawców zaawansowanych technologicznie urządzeń grzewczych. Celem Ulrich jest tworzenie i posiadanie oferty obejmującej przyszłościowe, a jednocześnie sprawdzone i bezpieczne rozwiązania grzewcze do stosowania przez Użytkowników przez wiele, wiele lat. Ulrich nieustannie analizuje wszystkie najważniejsze i najlepsze światowe trendy techniki grzewczej, wybierając do swojej oferty tylko te, które spełniają potrzeby Użytkowników, wg kryteriów wysokiej jakości, nowoczesnych technologii i fachowo sprawdzonych rozwiązań. Standardem Ulrich jest oferowanie w pełni bezpiecznych urządzeń, zagwarantowanie efektywnego serwisu i profesjonalnej obsługi klientów. Ulrich posiada w Polsce sieć współpracujących ponad 200 dealerów, głównie hurtowni (a poprzez hurtownie obsługuje też mniejsze punkty sprzedaży).  W ciągu kilkunastoletniej działalności Ulrich utworzył centrum szkoleniowe, gdzie przeszkolił ponad 9.000 serwisantów, instalatorów i projektantów.


zobacz pełną ofertę na:
  POMPY CIEPŁA ULRICHtagi dla wyszukiwarek: pompa ciepła ulrich, pompy ciepła ulrich, pompa ciepła ulrich kraków, pompy ciepła ulrich kraków, pompa ciepła z zasobnikiem cwu, pompy ciepła kraków


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności

Producenci

 • ALFA-THERM
 • Elterm
 • FINE KOREA
 • Firman
 • KERONA
 • NanoHeat
 • Ravanson
 • Tiger King
 • Ulrich
 • XARAM Energy
 • Xime

Metody płatności

alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu