wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Wentylatory przemysłowe, destryfikatory. Największy wybór, najniższe ceny. MARAX Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań.
Dodatkowe opcje przeglądania
Producenci
Kontakt
 • MARAX R. Raj Sp.Jawna
 • NIP: 678-00-58-684

 • E-mail:sklep@marax.pl
 • TelefonDział Grzewczy/Klimatyzacja+48 609 564 760
  Elektroniczne deski myjące+48 533 336 136
  Części zamienne: +48 605 316 665
 • Godziny działania sklepuPon. - Pt. 10.00 - 15.00
Reklama
 • Reklama
CENNIKI
Pobierz cennik PDFPobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Wentylatory przemysłowe, destryfikatory. Największy wybór, najniższe ceny. MARAX Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań.

Data dodania: 08-06-2016


Wentylatory przemysłowe, destryfikatory. Największy wybór, najniższe ceny. MARAX Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań.


Destryfikator, wentylator sufitowy zasysa gromadzące się pod stropem hali ciepłe powietrze i kieruje je z powrotem do strefy przebywania ludzi. Konieczna ilość powietrza jest bezstopniowo regulowana w zależności od temperatury powietrza pod stropem, dzięki czemu zawsze uzyskujemy optymalne jego wykorzystanie. System odzysku energii cieplnej  wykorzystuje następstwa prostego zjawiska fizycznego, które regularnie stwarza problemy przy ogrzewaniu dużych pomieszczeń: Ciepłe powietrze unosi się do góry. Wynikające z niego rozwarstwienie temperatury wynosi 1K na metr wysokości hali. Zjawisko to silnie przeciwdziała celowi dostarczenia ciepła wyłącznie do strefy przebywania ludzi.

Wentylatory przemysłowe efektywnie kierują zgromadzone pod stropem hali ciepłe powietrze z powrotem do strefy przebywania ludzi. Ponadto do strefy przebywania ludzi zostaje doprowadzone ciepło gromadzące się na pod stropem hali na skutek nasłonecznienia. Pozwala to na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. destryfikatory KrakówW dużych, ogrzewanych obiektach, zjawisko stratyfikacji powietrza oraz gromadzenia się ciepła w pobliżu sufitu jest bardzo powszechne. Powoduje ono duże rozpraszanie ciepła i wysokie koszty energii.

Wentylator przemysłowy zapobiega stratyfikacji ciepłego powietrza, redukując w ten sposób zapotrzebowanie energii i poprawiając poczucie komfortu otoczenia. Mieszacz powietrza poprawia warunki otoczenia również latem, kiedy z powodu wysokich temperatur i wysokiego stopnia wilgotności względnej, tworzy się mikroklimat nieznośny zarówno dla ludzi jak i budynków. Destryfikator powietrza aktywuje wymianę powietrza przez okna i inne otwory utrzymując stałą i  przyjemną wentylację obiektu. Mieszacz powietrza są w stanie ujednolicić pionowo i poziomo temperaturę i wilgotność powietrza w dużych obiektach, a także zredukować, nawet do 30% koszty energii potrzebnej do ich ogrzania.

STRATY ENERGII
BEZ MIESZANIA POWIETRZA

Destryfikatory - straty na ogrzewaniu

Zgodnie z naturalną siłą wyporu, ciepłe powietrze przenosi się tam gdzie wcale go nie potrzeba, do góry.

Aby utrzymać w dolnych partiach wymaganą temperaturę, trzeba długo i niepotrzebnie ogrzewać pomieszczenia, chociaż u góry pod dachem temperatura powietrza osiągnęła już 28° C.

Kolejną przyczyną utraty ciepła jest lepsza lub gorsza izolacja dachu. Wysoka temperatura przy spodzie dachu prowadzi do odpowiednio większych strat ciepła poprzez jego transmisję.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII
PRZY UŻYCIU DESTRYFIKATORÓW
mieszacze powietrza - oszczędności na ogrzewaniu hal

Nasze wentylatory sufitowe spychają ciepłe powietrze ku dołowi, podnosząc tym samym temperaturę w dolnych partiach pomieszczenia czy hali. W powyższym przykładzie temperatura przy posadzce podnosi się o 6° C bez dodatkowych kosztów ogrzewania.

Obniżenie temperatury ogrzewania o 1° C daje oszczędności o ok. 5% na koszcie energii. Dlatego stosując wentylatory sufitowe możemy zaoszczędzić nawet do 30%.

Teraz również przenikanie ciepła /transmisja/ pod dachem jest znacznie niższa. A mianowicie, jest ona dokładnie w proporcji do różnicy temperatury wewnętrznej i zewnętrznej. Przy temperaturze zewnętrznej 0° C i obniżeniu temperatury powietrza pod dachem z 34° na 22° C, straty ciepła zmniejszą się o 35%!

 

 

 zapoznaj się z naszą pełną ofertą na

   wentylatory  przemysłowe 


Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Aktualności

Producenci

 • ALFA-THERM
 • Elterm
 • FINE KOREA
 • Firman
 • KERONA
 • NanoHeat
 • Ravanson
 • Tiger King
 • Ulrich
 • XARAM Energy
 • Xime

Metody płatności

alt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu